Düşünce Özgürlüğüne Tamam; Hakaret Özgürlüğüne:boycottage:boykt

cemalk nadir

 

Bizd de de 30’lu 40’lı yıllarda Hakaret eden İslama mukaddesata saldıran ağzı salyalı karikatüristler vardı. Onlardan biri bir deve üzerine K.Kerim’i koymuş “Hadi geldiğin yere git” diye buna benzer bir karikatür çizmişti. tabiki o yıllarda kimsenin sesini çıkarması mümkün mü. sesin çıkarsa istiklal mahkemelerinde çürürsün. Derken bu karikatürist çaresi olmayan bir hastalığa yakalanıyor, hiç bir doktor çare bulamıyor bu haslatıktan ölen bu adam için doktorlar şu raporu veriyorlar “Şu ana kadar hiç bilinmeyen DEVE MİKROBUndan öldü…”

KAB BİN EŞREF İslam’a ve müslümanlara diş bileyen, okuduğu şiirlerle insanları Hz. Peygambere düşman etmeye çalışan yahudilerdendi. Bedir Savaşında müşrik liderlerin öldürüldüğünü duyunca “bugün yerin altı üstünden daha iyidir” demiş ve Mekke’ye giderek Kureyşlileri Bedir Savaşının intikamını almaya çağırmıştı. Hz. Peygamberimiz bu kişinin öldürülmesini emretmiş nihayetinde bu büyük din düşmanı öldürülmüştür.

şarli

Hiç kimsenin başka bir dinin kutsal değerlerine hakaret etme özgürlüğü fikir özgürlüğü değildir. ille de hakaret edeceğim diyorsan rüzgar eken fırtına biçer misali sonucuna katlanırsın.

Reklamlar
Categories: DİNİ MAKALELER | Yorum bırakın

Yazı dolaşımı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: